fbpx

Dne 3. 11. 2018 se na Kraví hoře konal již 5. ročník Moravskoslezské ligy nejmladšího žactva. Závody jsou určené pro nejmenší a tak není divu, že se jedná pro mnoho dětí o jejich vůbec první závody, nebo první velké závody, kde na ně může skutečně působit závodní duch a užít si závodní atmosféru.

V letošním roce se podařilo realizovat opravdu krásné závody. Průběh celých závodů byl plynulý a bylo vidět, že si plavci užívají pobyt na bazénu. Z pohledu trenéra byly závody velmi úspěšné. Prakticky každý plavec si zlepšil svoje časy a zároveň častokrát bylo vidět barvy Komety na stupních vítězů.

Velmi spokojený jsem s našimi nejnovějšími závodníky, kteří museli překonat strach. S čistým svědomím můžu říct, že se to všem podařilo, přestože bylo občas vidět slzičky. Druhý půlden byl už o poznání lepší a i ti nejmenší se uvolnili. Velmi pozitivně hodnotím chování starších plavců, kteří pomáhali svým týmovým kolegům a podporovali je v jejich výkonech.

Děkuji všem trenérům za účast a za celý trenérský tým děkuji organizátorům závodů, rozhodčím a v neposlední řadě plavcům. Určitě můžu říct i za kolegy, že se těšíme na další ročník.

Za trenérský tým

Stanislav Winkler

Z pohledu organizátorů

Druhé kolo Moravskoslezské ligy a zároveň již pátý ročník závodů se nesl ve znamení díků. Chtěla bych poděkovat personálu Kraví hory za možnost pořádání závodů na domácím bazéně, rozhodčím za profesionální přístup a pochopení, rodičům Komety Brno za pomoc při zajištění občerstvení po celou dobu konání závodů a partnerům akce za podporu našich závodů!

Tímto díky nekončí – rozhodli jsme se na závodech ocenit tři trenéry závodních družstev mládeže Komety Brno za jejich neutuchající vášeň, kterou do plavání přináší již několik let. A zároveň pana Tomáše Gööze, který je pro každého z nás velkým trenérským vzorem a bez kterého by se řada z nás k plavání ani nedostala. Trenéři, děkujeme!

Zleva: Kateřina Vágnerová (Kohoutovice), Tomáš Gööz (Kohoutovice, Armenská), Jan Stuchlík (Kraví hora), Stanislav Winkler (Kraví hora)

V neposlední řadě děkuji všem 72 dětem Komety Brno nejen za výbornou reprezentaci, ale i za uvolnění části programu pro děti z jiných klubů skrz kapacitu bazénu. Tohoto gesta si velmi vážím a jsem pyšná na všechny děti a rodiče, kteří pochopili myšlenku závodů. Díky vám, jsme celkově pohostili 199 dětí (164 dopoledne, 175 odpoledne).

Při vylepování výsledků jsem si povšimla mnoha osobních rekordů, které byly často korunovány medailovým umístěním. Celkem si komeťáci vybojovali 29 medailí z individuálních startů (12x zlato, 5x stříbro, 12x bronz) a tři medaile ze štafet: Kometa A chlapci vyplavali s velkým náskokem první místo a dort, Kometa Brno B chlapci stříbrný kov a dětský šampus. Štafety dívek byly velmi napínavé až do samotného konce, Kometa Brno A dívky nestačily o dohmat na děvčata z Kroměříže a vybojovaly si tak stříbrné medaile. Chválím povzbuzování a týmového ducha u všech členů štafetových týmů.

Zleva: Kometa Brno B (Lukáš Gregr, Šimon Winter, Viktor Vopálka, Michal Schmid), Kometa Brno A (Oliver Hynek, Albert Hynek, Adam Řiháček, Lukáš Baran), SVČ Boskovice

Ke konci závodů byly vyhlášený nejlepší výkony žáků a žaček všech zúčastněných věkových kategorií, které byly oceněny pohárem. S velkou radostí jsme pohár předávali všem dětem, obzvláště komeťákům.

Absolutní vítězové ročníku 2009: Adam Řiháček (SkpKB), Sandra Karasová (PSKr)

Absolutní vítězové ročníku 2010: Ema Zatloukalová (SkpKB), Matěj Klíma (PKZn)

Absolutní vítězové ročníku 2011: Albert Hynek (SkpKB), Natálie Poláčková (PONMM)

Absolutní vítězové ročníku 2012: Sebastian Holada (PONMM), Anežka Rafajová (SkpKB)

Gratuluji všem dětem k osobním rekordům a doufám, že jste si závody užily!

Michaela Sychrová

ředitelka závodů