fbpx

Mistrovství SR Open v Šamoríně

V termínu 23.-25.listopadu 2018 se uskutečnilo mezinárodní Mistrovství SR Open v krátkém bazénu. Na tuto akci, která byla zařazena v kalendáři LEN, se přihlásilo celkem 298 závodníků z 50 oddílů. Tohoto závodu ve slovenském Šamorínu se zúčastnila i početná výprava našich plavců a to především členů vrcholového střediska OLYMP CSMV. Kromě slovenských plavců se na startu představila i kvalitní konkurence z Česka, Rakouska, Maďarska a Lucemburska.

Naši plavci se rozhodně neztratili a zaplavali v rychlém bazénu v Šamoríně i řadu osobních rekordů či nejlepších výkonů letošní sezóny. Modrobíle barvy Komety byli vidět skoro v každém finálovém závodě a několikrát i na stupních vítězů. Mezinárodním mistrem Slovenska se stal Josef Moser na 100 metrů volný způsob, Alena Benešová na 200 metrů motýlek a Jakub Tobiáš na 400 metrů polohový závod. Celkem naše výprava získala 10 cenných kovů (3x zlato, 5x stříbro, 2x bronz).

Toto byl poslední závod před ZMČR dorostu a dospělých v Plzni a snad se podaří navázat na dobré výkony a časy i na hlavním vrcholu zimní plavecké sezóny v Plzni. Tradiční kompletní výpis výsledků našich plavců naleznete v dané sekci.

Jiří Vlček