fbpx

Finále Mistrovství České republiky družstev 2020 I. a II. ligy, které se konalo 26. – 27. září v Pardubicích dopadlo pro náš plavecký klub velmi dobře. Tradičně se plavalo na dlouhém padesátimetrovém bazénu a to i přes různá omezení způsobené koronavirem. Původní březnový termín byl posunut o 6 měsíců. Ve finále MČR družstev I. a II. ligy se představily nejlepších 8 družstev z celé ČR a to po 8 mužských a 7 ženských družstev v I. lize a po 8 mužských a 7 ženských družstev v II. lize. Naši muži A přijeli do Pardubic jako obhájci prvenství z roku 2019 a ženy obhajovaly 5. místo. V druhé lize pak startoval ještě mužský tým B.

Dva půldenní bloky zvládli naši plavci velmi dobře a spoustu z nich předvedlo bojové výkony včetně několika osobních rekordů. Po vyrovnaných soubojích a v tvrdé konkurenci jsme dokázali bodovat. Na stupních vítězů se umístily oba naše A – týmy! Ženám se dařilo od prvního okamžiku. Táhly za jeden provaz a vybojovaly úžasné 2. místo. Zaslouží uznání za týmový výkon a zaslouženě berou stříbrné medaile za dominantní Slávii VŠ Plzeň.

Muži sice loňský titul neobhájili, ale bez medaile ze závodu neodešli. Bojovali jako jeden tým až do konce, kdy poslední štafetou se rozhodovalo o druhém a třetím místě mezi námi a Pardubicemi, kdy jsme až v posledním úseku podlehli. Bohužel rozhodly 4 body, které nám těsnými dohmaty utekly v předchozích disciplínách, ale i tak naši muži berou 3. místo za vítěznou Slávií VŠ Plzeň a SCPAP Pardubice. Končí tak úctyhodná série vítězství mužů v rámci MČR družstev, která trvala od vzniku samostatné ČR (1993), tedy 27. titulů v řadě. Gratulaci si zaslouží i muži B-týmu, kteří ve finále 2. ligy obsadili hezké 6. místo.

“Všichni si zaslouží pochvalu za předvedené výkony a příště se vrátíme silnější a lepší, protože jsme KOMETA BRNO!” vzkazuje trenér a předseda klubu Jiří Vlček.