fbpx

37. MISTROVSTVÍ ČR DOROSTU, DOSPĚLÝCH A MASTERS NA 10 KM MEMORIÁL MIROSLAVA KROUFKA – XLVI. ROČNÍK

O víkendu 27. – 28. června se na sečské přehradě rozdělovaly první mistrovské tituly letošní plavecké sezóny. Na desetikilometrové trati bojovali o medaile nejlepší čeští dálkoví plavci včetně české reprezentace.
V barvách našeho plaveckého klubu startovalo 9 plavců, 5 žen a 4 muži, kteří bojovali nejen s rozmary počasí, ale hlavně se silnou konkurencí (dálkový reprezentanti Matěj Kozubek a Lenka Štěrbová, bazénový reprezentant Tomáš Ludvík, či olympionik Jan Micka).

Aleně Benešové unikl mistrovský titul o vlásek. Olympijskou trať uplavala v čase 2:09:21.1, v těsném finiši ji uplavala o pouhé 3 vteřiny Lenka Štěrbová. Lucka Zubalíková skončila těsně pod stupni vítězů na skvělém 4. místě. Mezi staršími dorostenkami skončila na příčce stříbrné.

Monika Hasilová, Adéla Bařinová a Hana Marciánová se v kategorii mladších dorostenek podělila o 4. až. 6. příčku.
Novým mistrem republiky mezi muži se stal Jan Micka, náš čerstvý inženýr Víťa Ingeduld skončil na pěkném 6 místě. V kategorii starších dorostenců získal stříbro Tomáš Peciar.

Mistrovství ČR na 10 km a Memoriálu Miroslava Kroufka se celkem zúčastnilo 354 účastníků z 52 klubů. Celkovým součtem získaných bodů skončil plavecký klub Kometa Brno na 2. místě.