fbpx

Pólisti Komety Brno slaví další velký úspěch. Z historicky prvního Mistrovství ČR v Beach Water Polo přivezli putovní pohár a titul „Mistr České republiky v Beach Water Polo pro rok 2020“!

Po zkrácené loňské sezóně, korunované ziskem titulu v nejvyšší české soutěži ve vodním pólu, byl mužský tým brněnského klubu Kometa před zahájením nového ročníku

pod velkým tlakem. I tak, v omlazené sestavě a s navrátilcem Tomášem Račochem, podali o víkendu na premiérovém MČR v Beach Water Polo v Praze špičkový výkon a potvrdili roli favoritů, když vysokým rozdílem 22:4 porazili Hradec Králové a ve finále Stepp Praha 12:10 po penaltách.

Je to pro nás důležitá výhra i z hlediska, že jsme potvrdili zisk titulu z ligové soutěže, kde se objevovaly názory, že jsme titul sami nevyhráli,“ netají se radostí z úspěchu kapitán týmu Michal Böhm.

Ve finále nastoupila Kometa Brno proti týmu Stepp Praha. Tento zápas byl napínavý až do úplného konce, kdy Kometa vedla o jedinou branku, ale vteřinu před koncem dokázali Pražané srovnat. V penaltovém rozstřelu byli ale hráči Komety neomylní a proměnili 3 ze 3 hodů.

 Navíc v bráně zazářil náš brankář Václav Šulc, který chytil hned první hod, pochvalně dodává kapitán týmu.

 Konečné pořadí na stupních vítězů:

  1. Kometa Brno
  2. Stepp Praha
  3. KVP Přerov

 Sestavu pro tento turnaj tvořili Václav Šulc (brankář), Martin Rybnikár, Adam Schönwalder, Marek Jagsch, Adam Kříž, Michael Böhm (kapitán) a Tomáš Račoch.

 Beach Water Polo je novou odnoží vodního póla. Hřiště je poloviční oproti klasickému, a i počet hráčů v poli se zmenšil na polovinu. Hrací doba je 2 x 10 minut. Vše přispívá k mnohem větší dynamičnosti hry, divácké atraktivnosti, ale také jsou mnohem větší požadavky na fyzickou kondici hráčů.

Chtěli bychom poděkovat Českému svazu vodní póla za tento skvělý turnaj a že i přes obtíže spojené se současnou situací se vodní polo v České republice nezastavilo,“ vděčně  dodává Michal Böhm.

 Další akcí pro pólisty Komety Brno je Český pohár, který se odehraje na bazénu v Přerově za tři týdny.