fbpx

Mezinárodní závody

Jako každým rokem se snažíme prodloužit sezónu o zajímavý zahraniční závod. V minulých letech jsme závodili ve slovinské Radovljici a letos jsme vyzkoušeli poprvé mezinárodní plavecké závody ZLATNI MEDVJED. Tento mítink, který byl součástí Chorvatského poháru v plavání, se konal v krásném moderním plaveckém komplexu postavený v roce 2016 hned vedle fotbalového stadionu slavného Dinama Zagreb. V deseti dráhové padesátce proběhl již 34. ročník mezinárodního závodu.

Závody, které se konaly v termínu 13. – 14.  července 2019, probíhaly dle klasického formátu ranních rozplaveb a odpoledního finálového bloku. Celkem hájilo modrobílé barvy Komety Brno dvanáctka plavců a většina z nich se představila i ve finálovém bloku, který byl rozdělen dle kategorií (open, 2002-2003, 2004-2005). Konkurence byla opravdu slušná a  kromě domácích chorvatských plavců poměřili naši plavci své schopnosti s plavci z Polska, Německa, Slovinska a Itálie.

Nejlépe se dařilo Marice Surové, která dokázala v open kategorii dvakrát vystoupit na stupně vítězů – 2. místo na 50 metrů znak a 3. místo na 200 metrů polohový závod. V dalších kategoriích jsme měli také své zástupce, ale pořadatelé je bohužel nevyhlašovali. I tak jsme na konci sezóny mohli absolvovat kvalitní závody v zahraničí a některým se podařilo si vylepšit i své osobní maxima. Tradiční výpis z výsledků naleznete na našich webových stránkách v sekci Výsledky

 

Vedoucí výpravy

Jiří Vlček