fbpx
Výprava plavců Komety, ve složení osmi závodníků a dvou trenérů, se v termínu 21. – 24. října 2022 zúčastnila mezinárodních plaveckých závodů ve francouzském městě Auch. Komeťáci letadlem absolvovali nejprve cestu z Prahy do Toulouse, kde na naši výpravu čekali předseda místní plavecké asociace a trenér auchského klubu. Z Toulouse cesta pokračovala na prohlídku města Auch. Naši plavci měli možnost navštívit místní radnici, divadlo, gotickou katedrálu a parlament místní oblasti Gers. Právě v parlamentu se výpravě dostalo výjimečného přijetí, kdy zazněl projev místopředsedy zastupitelstva v sále vyzdobeném českými a brněnskými vlajkami a to na počest naší výpravy. Po prohlídce města už čekal na naše plavce místní bazén, kde absolvovali krátký trénink, aby se seznámili se závodním prostředím. Výprava povečeřela v domě předsedy místního plaveckého oddílu, kde byly zároveň ubytovány plavkyně s trenérkou. Plavci s trenérem byli ubytování v nedalekém kempu.
V sobotu pro nás vedení oddílu připravilo celodenní výlet. První zastávka byla na závodním okruhu v Nogaru, kde si plavci měli možnost z blízka prohlédnout závodní auta a vidět je přímo při závodění. Během cesty nám ukázali množství býčích arén, které podle našich průvodců patří k místním zvykům. Odpoledne jsme přijeli do mořského letoviska Cap Breton k Atlantickému oceánu, kde se plavci i přes chladnější teplotu vody vykoupali a užili si skákání do velkých vln. Po absolvování cesty zpátky jsme byli pozváni na večeři do místní asijské restaurace.
V neděli pak odstartovaly plavecké závody. Každý plavec absolvoval šest disciplín a dvě štafety. Všichni plavali velmi dobře a každý z nich si domů veze alespoň jednu medaili a spoustu osobních rekordů. Nejúspěšnějšími plavci byli Ema Zatloukalová a Lukáš Gregr, kteří získali šest zlatých medailí, dále Nikola Dokoupilová a Šimon Winter se šesti medailemi. Celkem naši plavci získali 33 cenných kovů.
Při závodech a po jejich skončení naši plavci navázali přátelské vztahy se svými francouzskými konkurenty. Večer jsme byli pozváni na slavnostní večeři do domu předsedy klubu, kde jsme ochutnali místní speciality.
Závod i celý pobyt se velmi vydařil. Naši plavci byli spokojeni a odváží si spoustu zážitků a zkušeností. Od francouzských kolegů se nám dostalo skvělého přijetí a jsme rádi za příležitost zúčastnit se zahraničních závodů , které jsme mohli absolvovat díky podpoře Jihomoravského kraje.