fbpx

20.1.2018 – MEMORIÁL MÍLY HERŠÁLKOVÉ

Nový kalendářní rok jsme opět zahájili soutěží MEMORIÁL MÍLY HERŠÁLKOVÉ v sobotu 20.1.2019 Brně. Tentokrát se však soutěžilo v nových figurách ve všech kategoriích, kromě ŽÁK B.

Juniorky soutěžily v povinných figurách a ve 3. a 4. prvku z týmové technické sestavy. Nejlépe si vedla Gábina Plisková, která se umístila na 19. místě, ale ani ostatní závodnice nezklamaly a předvedly, co měly natrénováno.

Ve starších žákyní si opět nejlépe vedla Marika Brabcová, která se celkově umístila na 11. místě (v rámci ČR pak na 8. místě) a vyplavala si II. výkonnostní třídu. Ale i ostatní děvčata z družstva si zaslouží pochvalu, protože všechny zvládly nové figury tak, že byly hodnoceny.

Podle nových pravidel se totiž nemůže provedení figury opakovat a závodnice tak obdrží 0 bodů.

V kategorii mladší žákyně se nejlépe dařilo Isabelle Neuschlové, které se skvěle povedla Barracuda a umístila se na 3. místě (v rámci ČR dokonce na 1. místě). Na 43. místě skončila Nikola Vavrysová a se ziskem 54,18 bodu si vyplavala II. výkonnostní třídu.

Pro děvčata z nového družstva mladších žákyní to byl první závod v této kategorii. Většinou předvedla to, co mají natrénováno, ale v několika případech se nevyvarovaly chyb, které jsou jim na trénincích často vytýkány. Nejlepší z družstva pak byla na 81. místě Renata Kaňáková.

V kategorii žákyně A jsme měli pouze jednu závodnici – Táňu Flekovou, která si vyplavala 2. místo v kategorii ročník 2009 a v celkovém pořadí se umístila na 3. místě.

V kategorii žákyně B jsme měli celkem 18 závodnic – 6 závodnic zkušenějších a 12 děvčat z náboru. Některé holčičky tak závodily úplně poprvé.

Ze zkušenějších holčiček si nejlépe vedla Saša Bělehrádková, která se umístila ve své věkové kategorii na pěkném 5. místě. I s výkony ostatních závodnic byla trenérka spokojená.

Z 12ti členné nové skupinky se Nela Čarvašová umístila na 2. místě v kategorii žákyně B, ročník 2008 a starší a 5. v celkovém pořadí z celkem 130 závodnic. Pochvala patří všem malým svěřenkyním. Vedly si moc dobře a je vidět, že se stále zlepšují. Trenérky byly s výkony spokojeny.

A na zbytek výsledků se můžete podívat níže.