fbpx

MČR družstev 2019 - další zlato pro muže Komety!

Ve dnech 16. – 17. března se uskutečnilo finálové kolo Mistrovství ČR družstev v plavání. Do Brna se sjela nejlepší družstva z celé ČR, aby zde bojovaly o mistrovský titul v I. a II. Lize MČR družstev, tedy v novém formátu soutěže. Ve finále I. ligy se mezi osmičkou nejlepších družstev ČR představil mužský A výběr i ženský výběr Komety Brno. Ve II. lize mužů se představil i B výběr Komety Brno. Na začátku soutěže bylo 77  družstev žen a 78 družstev mužů z celé ČR. Mužský výběr Komety Brno hájil v domácím prostředí svoji neporazitelnost, která trvá nepřetržitě od roku 1993. Ženy Komety Brno obhajovaly své loňské 3. místo.

Mužský výběr Komety Brno i přes postupnou obměnu týmu znovu zvítězil. Bojovným výkonem a především kvalitními výkony všech členů družstva nenechala mužská část Komety Brno nikoho na pochybách, kdo získá v Brně mistrovský titul v soutěži družstev. Od úvodní disciplíny byli brněnští plavci stále v mírném vedení před dotírajícím družstvem USK Praha, které úspěšně vedl český olympionik Jan Micka. Po prvním dnu měla Kometa náskok 5 bodů před týmem USK Praha. V neděli se však tento náskok postupně navýšil a konečný bodový stav byl nakonec na úrovni 397 bodů, tedy náskok 38 bodů před druhým v pořadí. Družstvo Komety tak zaznamenalo další triumf v soutěži MČR družstev a pokračuje tak ve své unikátní sérii neporazitelnosti, která se datuje od roku 1993, tedy vzniku samostatné ČR. Mistrovský titul s číslovkou 27. v týmové soutěži v ryze individuálním sportu tak stále patří brněnské Kometě. Druhé místo obsadil výběr USK Praha (363 bodů) a třetí místo získali muži ze Slávia VŠ Plzeň (343 bodů).

Ženy Komety Brno obhajovaly loňské 3. místo a brněnské družstvo mělo letos výrazně obměněnou podobu, ale nové tváře dávaly naději na možný útok na medailovou pozici. V silné konkurenci domácí plavecké špičky si vedl brněnský výběr dobře. Před závěrem prvního dne byly ženy Komety dokonce na druhém místě, ale diskvalifikace štafety zhatila plány na medailové umístnění. Ženské družstvo Komety Brno nakonec i před diskvalifikaci a onemocnění Aleny Benešové během druhého dne soutěže dokázalo vybojovat v konečném hodnocení páté místo s celkovým součtem 305 bodů. Vítězství mezi ženami vyplavala děvčata s KPS Ostrava (415 bodů) před druhými SCPAP Pardubice (358 bodů) a třetími Boheminas Praha (349 bodů).

Mužský B tým se zúčastnil II. ligy a byl převážně tvořen dorostenci. Velmi mladý tým dokázal srdnatě bojovat o cenné body, ale i jemu se nevyhnula diskvalifikace. Tato ztráta v závěru prvního dne stála B tým ve finálním hodnocení medailové pozice. V konečném bodování obsadili muži Komety Brno v II. lize nepopulární 4. místo a to i přes rovnost bodů se třetím družstev Slávia VŠ Plzeň (oba 310 bodů, ale při rovnosti rozhodovaly pomocné body). V druhé lize zvítězilo družstvo jihlavského PK Axis (422 bodů) a druhou pozici obsadilo družstvo Lokomotivy Beroun (347 bodů).