fbpx

Nejlepším sportovcem Kohoutovic za rok 2019 v kategorii jednotlivců byl vyhlášen plavec Komety Brno Martin Moliš (2006).

Martin se začal věnovat plavání už v předškolním věku. Jeho vzorem byla starší sestra, která plavala za plavecký klub Kometa Brno.

„Jako malý kluk jsem se chodíval dívat na její tréninky a závody. K vodě jsem měl dobrý vztah a už tehdy jsem tušil, že se tohoto sportu nikdy nevzdám,“ přiznává Martin.

V šesti letech začal za stejný klub jako jeho sestra trénovat i Martin. V současné době je žákem 9. třídy

ZŠ Arménská s rozšířenou výukou plavání. Školu navštěvuje od páté třídy a od této doby je svěřencem trenéra Tomáše Doubravy.

„Martin je nejlepším plavcem v kategorii staršího žactva našeho plaveckého klubu. Je to jeden z nejsvědomitějších plavců, které jsem kdy trénoval. Jeho píle a snažení mají podstatný podíl na jeho skvělých výkonech,“ chválí svého svěřence trenér.

Martin je držitelem několika juniorských titulů Mistra České republiky a klubem Kometa Brno byl vyhodnocen nejlepším juniorem za plaveckou sezónu 2018/19.

Trénuje takřka každý den, někdy i dvoufázově. V bazénu tráví Martin přibližně 15 hodin týdně.

„Můj sportovní cíl je dostat se na mistrovství Evropy a později i Mistrovství světa, popřípadě na Olympiádu,“ představuje své sny talentovaný plavec.

Martinovi gratulujeme, děkujeme za reprezentaci našeho klubu a přejeme splnění všech sportovních cílů.