fbpx

Malá cena Nového Jičína a Cena Moravské Brány

I letos jsme se jako již tradičně vydali do Nového Jičína, kde se konala Malá cena Nového Jičína a Cena Moravské Brány.

Mezinárodní závody, které se konaly v termínu 12. – 13. října, byly pro většinu našich plavců prvním závodem v nové plavecké sezóně 2019/2020. Všechny disciplíny se plavaly přímo na čas, tedy kromě 50 metrových sprintů, které byly v tradičním rytmu rozplavby – finále. Celkem hájilo modrobílé barvy Komety Brno 37 plavců a soutěžilo se v kategoriích – open, dorost: 2001-2004 a mladší: 2005 a mladší. Konkurence byla opravdu slušná a  kromě českých plavců poměřili naši plavci své schopnosti s plavci ze Slovenska a Maďarska.

Celkově se našim plavcům podařilo získat 16 cenných kovů v kategorii open, která se jako jediná vyhlašovala. V dalších kategoriích jsme měli také své zástupce, ale pořadatelé je nevyhlašovali (celkově byl počet diplomů výrazně větší). Nejúspěšnější z naší výpravy byla Barbora Janíčková, která čtyřikrát zvítězila, tedy ve všech svých startech. Mezi dalšími, kteří vystoupali na stupně vítězů, nalezneme jména jako Lucie Zubalíková, Marika Surová, Štěpán Kučera, Dominik Špaček, Kryštof Krejčí, Ondřej Švéda, Dominik Vavrečka.

Jako již tradičně jsme se zúčastnili pouze soboty, protože hned další týden nás čekají třídenní mezinárodní závody Plzeňské sprinty. Výpis z výsledků naleznete na našich webových stránkách v sekci Výsledky

Vedoucí výpravy

Jiří Vlček