fbpx

Lužánky přivítají 44. ročník Májového Brno

Plavecký stadion Za Lužánkami přivítá ve svých útrobách velkou plaveckou akci a to 44. ročník Májového Brna (5. – 6. května 2018). Tento plavecký závod je tradiční mezinárodní akcí pro mladší a starší žactvo. Pořadatelem tohoto prestižního plaveckého závodu je jako každým rokem Klub plaveckých sportů policie Kometa Brno. Do Brna zavítají mladé naděje nejen z celé ČR, ale také více jak 100 plavců ze Slovenska, Polska, Maďarska a Ruska. Přijato je celkem 587 mladých závodníků a závodnic a v plánu je přes 2600 individuálních startů!.

Sobotní odpoledne a nedělní dopoledne budou k vidění kvalitní výkony a ještě zajímavější souboje mladých plavců a plavkyň. Májové Brno patří již několik let k nejlepším a největším závodům v ČR pro tuto kategorii (ročník narození 2004 – 2007). Letošní ročník přivítá nejvíce plavců ve své historii a znovu se tak očekávají plné tribuny nejen rodičů, ale i široké plavecké veřejnosti. Pořádající klub Kometa Brno vyšle na start Májového Brna celkem 53 nadějí. Plavecký stadion Za Lužánkami poskytuje jedinečný pohled na plavecké závody (výsledková tabule a prostorná tribuna pro 1000 osob), který byste hledali v ČR jen těžko.

Tyto prestižní závody jsou jedním z prvních odrazových můstků pro budoucí plavecké hvězdy a to nejen českého plavání, ale i evropského a světového. Právě na předcházejících ročnících Májového Brna bojovali o své první medaile velikáni českého a světového plavání. Za zmínku stojí jedno jméno a tím je několikanásobná olympijská vítězka a dnešní plavecká hvězda Katinka Hosszú (Maďarsko), která se brněnských závodů jako žákyně zúčastnila několikrát.

Program Májové Brno 2018

Sobota: 5. 5. 2018 ve 13.00hod.

Rozplavání 12.00 do 12.50 hod.

Neděle: 6. 5. 2018 v 9.00 hod.

Rozplavání od 8.00 do 8.50 hod.

Autor: Jiří Vlček (Tiskový mluvčí Komety Brno)