fbpx

V sobotu 11. 6. 2022, se naši jedenáctiletí plavci představili na Letním poháru jedenáctiletého žactva, který se uskutečnil v Havířově. Celkově se zúčastnilo 14 plavců (9 kluků a 5 holek).
Na tuto akci jsme vyrazili autobusem již v pátek 10. 6. 2022 a přespali v Havířově, abychom byli dobře připravení a podali ty nejlepší výkony. To se nakonec ve většině případů povedlo a ze závodů jsme si dovezli celkem 12 medailí (6 zlatých, 2 stříbrné a 4 bronzové) a spoustu osobáků.
Nejlepšími výkony se blýskli Albert Hynek a Jan Švanda. Albert si odvezl celkem 5 zlatých medailí. Bohužel na svém posledním individuálním startu udělal chybu, za kterou byl diskvalifikován a která ho stála zlatou medaili. Honzovi se povedlo dovézt od každého kovu, jednu medaili. Dalšími, kdo se přičinil o medaile byli Jakub Horký, Martin Sponer a Viktor Vopálka.
Na závěry obou půldnů se povedlo poskládat štafety A a B, kterým se povedlo v prvním půldnu umístit na 1. a 3. místě v mixové polohové štafetě. Odpolední štafetě, se již tak dobře nevedlo, ale i přesto se Áčková štafeta umístila na krásném 2. místě a štafeta B skončila pod stupni vítězů na místě čtvrtém.

Na závěr chci poděkovat všem zúčastněným za předvedené výkony a zvládnutý víkend, a také rodičům, kteří dojeli za námi do Havířova za atmosféru.