fbpx

Letní Mistrovství ČR 14letého žactva

Na závěr červnového týdne se uskutečnil hlavní vrchol této sezóny 2017/2018 pro nejstarší žactvo – Letní Mistrovství ČR st. žactva. Žáci a žákyně ročník narození 2004 (14-tiletí) si dali dostavení na padesátimetrovém bazénu v Českých Budějovicích. Na dvoudenním mistrovství se kvalifikovalo z našeho klubu celkem 10 plavců (3 žačky a 7 žáků), což je jistě pozitivní, protože jsme spolu s plzeňským oddílem měli největší výpravu v konkurenci 97 oddílů z celé ČR. V jihočeském krajském městě se představili tito plavci – Dominika Čížková, Tereza Juřicová, Adéla Bařinová, Daniel Gögh, Aleš Doležel, Alexandr Doležal, Šimon Merhout, Matěj Máša, Jan Fencl, Adam Černoch.

Naše výprava získala pro modrobílé barvy Komety Brno celkem tři cenné kovy (1x stříbro a 2x bronz). Nejúspěšnějším plavcem naší výpravy byl stejně jako v zimě Daniel Gögh, který vybojoval v těsném souboji bronzovou medaili v disciplíně 100 metrů prsa, což je bohužel jediná individuální medaile. Výborné výkony v individuálních závodech podali i další plavci, kteří se dokázali probojovat do nejlepší osmičky (Juřicová 5. a 6. místo, Máša – 5. a 7. místo, Merhout – 8. místo). Další medaile jsme získali tradičně ve štafetách – stříbro na 4×50 PZ mix (složení: Máša, Gögh, Juřicová, Bařinová) a bronz na 4×50 PZ žáci (složení: Merhout, Gögh, Doležel, Máša). Všichni se poprali dobře se svými starty, ať už měli jen jeden či dva starty nebo měli náročnější program včetně několika štafet. Každý z plavců si vytvořil minimálně jeden osobní rekord a zde patří poděkování nejen plavcům za předvedené výkony, ale především trenérům za jejich celoroční přípravu v sezóně 2017/2018.

Doufám, že kvantita plavců zůstane a díky tvrdému a poctivému tréninku se pozvedne kvalita plaveckých výkonů. Třeba se pak povede přivést více medailí, ať už ve starší či mladší kategorii. Výpis výsledků naleznete na tradičním místě na našich internetových stránkách  v sekci Výsledky

Vedoucí akce a trenér Jiří Vlček