fbpx

Laguna Cup – TřebíčAni mrazivé počasí nás nenechalo v posteli doma a vydali jsme se na závody do Třebíče. V Třebíči nás mile překvapilo, že prostor pro závodníky byl oddělený od bazénu, takže samotní závodníci měli dostatek prostoru na hry a rozcvičení se. Samotné závody probíhaly bez větších problémů. Byly určené pro věkové kategorie 2004 – 2010 a mladší. Nejmladší závodníci 2010 a mladší měli vložený závod, mezi dvěma disciplínami, kde si aspoň mohli vyzkoušet, jak probíhají velké závody.

Našim dětem sa na závodech velmi dařilo. Závodů se zúčastnilo 27 dětí. Celkem jsme domů vezli 30 medailí. Z toho děti vybojovali 8 zlatých, 12 stříbrných a 10 bronzových. Nejvíce se dařilo Adamovi Řiháčkovi, který ze svých čtyř startů vybojoval 4 zlaté medaile. Romanovi Hlávkovi, kterému první místa vždy vyfouknul závodník  ze Slovenska, získal celkem  tři stříbrné a jednu bronzovou medaili, Hynkovi Oliverovi, který vyplaval dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Pochvala patří i Vojtovi Durajovi, který si vyplaval každý druh medaile a Filipovi Zatloukalovi, který si vyplaval jednu bronzovou medaili.  Krásně zaplavali i děvčata. Barbora Dokoupilová která vybojovala dvě bronzové medaile a  jednu stříbrnou.  Valerie Vlková  vybojovala dvě zlaté a dvě stříbrné, Křepelková Natálie vybojovala po jedné stříbrné a bronzové medaili. Z našich nejmladších nás potešili Sofie Mašová, která vybojovala zlatou medaili, dvě stříbrné a bronzovou medaili,  Julia Lysoňková si odnesla po jedné zlaté a jedné bronzové medaili. Jsme pyšní i na děti, kteří si sice nevyplavali medaili, ale za to ukázali, že pěkně trénují, mají chuť se zlepšovat a zaplavali si osobní rekordy. Taky musíme pochválit Pavlínu Dobešovou, která si poprvé zaplavala disciplínu 200m motýl a obsadila krásné 7. místo.

Součástí závodů byla i mixová štafeta s trenéry. Ta byla výzva spíše pro nás trenéry jak pro děti. Mnozí z nás museli oprášit svoje plavecké brejličky a zkušenosti ze závodů. Celkem se nám podařilo poskládat největší počet družstev, které startovaly. Na dopolední  štafety jsme poskládali 3 družstva. Z toho byla jedna bohužel diskvalifikovaná, po nešťastném pádu do vody prvního závodníka. Štafeta B vybojovala bednu a to v zlatém podání, ve složení Křepelková Natálie, Vlková Valerie, Mašová Viktorie, Duraja Vojtěch a  trénerské zastoupení v podaní Kateřiny Vágnerové. V odpolední štafetě byla konkurence velká,  protože nebyly věkově omezeny. Ostatní družstva postavily své štafety ze starších dětí. Ale my jsme spokojení, protože jsme neskončili na chvostu a ani jsme nebyli diskvalifikovaní.

Celé závody za trénerský tým musím hodnotit velmi kladně. Myslím, že mnohé děti si odnesly krásné vzpomínky.

Závěrem chci poděkovat všem zúčastněným trenérům Standovi Winklerovi, Honzovi Stuchlíkovi a Ing. Peti Holländerové za celodenní výdrž, pevné nervy a velmi dobře odplavanou štafetu. Velké díky patří p.Řiháčkovi, který nám i na těchto závodech dělal hlavního fotografa.

Za trénerský tým

 

Kateřina Vágnerová