fbpx

Sezóna 2017/2018 je za námi a po krátkém odpočinku začínají letní přípravy na rok další. Nejdříve Vám ale v několika krátkých příspěvcích připomeneme úspěchy Komety Brno ve všech kategoriích. Jako první uvedeme úspěchy kategorie mužů.

Mužský tým Komety Brno vstoupil do sezóny pod vedením trenéra Radomíra Jašky a kapitána Tomáše Račocha.

První úspěch tento tým zaznamenal na počátku sezóny, kdy v poháru ČSVP obsadil druhou příčku, hned za výběrem týmu STEPP Praha.

 

Základní část soutěže byla pro Kometu nejúspěšnější za posledních několik let. Od prvního turnaje se Brňané usadili na první příčce tabulky, na které se udrželi až do posledního utkání, kde jim tuto příčku sebral KVP Přerov, a Kometa tak vstupovala do play-off z druhého místa.

 

Navazující část ligy byla však naprostým opakem než základní část. Snad podceněním každého zápasu, díky předchozím dobrým výsledkům, se musela Kometa více než se soupeřem vypořádávat s vlastní nedisciplinovaností. Ta ji bohužel stála i postup do bojů o první místo. Tato rána byla pro tým velkým vykřičníkem. Naštěstí se z ní hráči dokázali poučit a v následujících bojích vyhráli tři utkání a získali bronzové medaile.

 

Další neopomenutelný úspěch pro Kometu Brno, byla kvalifikace ME mužů, která se konala právě na našem domácím bazénu, kde jako jeden z důležitých článků reprezentačního týmu byl Petr Holeš.

 

A jaké jsou vize do další sezóny?

Do mužské kategorie začlenit více mladých hráčů. Probojovat se do play-off a zde se utkat o titul mistrů ČR.

 

 

 

Photo by ©monaphotography

 

Muži 2018

kometa Akometa A2Kometa A3Kometa A4