fbpx

46. ročník Brněnského GAROMA plus maratonu přilákal na jih Moravy nejen spoustu závodění lačných českých plavců, změřit své síly si přijelo i několik desítek závodníků ze Slovenska. Celkem bylo na startu všech tratí přes 300 plavců a plavkyň (více jak 30 plavců bylo z Komety). Plavalo se na tři vzdálenosti: 1 km, 5km a 10km. Největší pozornost byla upřena na hlavní desetikilometrový závod, kterého se účastnila české plavecká špička. Závod je totiž součást Českého poháru. Jednoho z nejstarších plaveckých maratonů v republice se zúčastnilo 54 závodníků. Tuto distanci suverénně ovládli plavci Komety.

V mužské kategorii už po šesté zvítězil čtyřiadvacetiletý Matěj Kozubek, který nově reprezentuje barvy Komety. Víťovi Ingeduldovi uniklo stříbro o pouhý dohmat. Zatím co Matěj rozhodl závod v posledním kilometru, naše Alena Benešová setřásla druhou Julii Pleskotovou už mezi šestým a osmým kilometrem a zvítězila s téměř dvouminutovým náskokem.

Další naše plavecká naděje Lucie Zubalíková obsadila krásnou čtvrtou pozici.

4. Zubalíková (Kometa) 2:12:30

Hlavní závod se plave jako Memoriál Michala Šindeláře, bývalého předního českého plavce, který v sedmdesátých letech čtyřikrát vyhrál Český pohár. Zemřel tragicky před třemi lety v Bělehradě poté, co zkolaboval těsně po doplávání maratonu Jarak-Šabac.

Obrovský zájem byl o závod na poloviční vzdálenost, kde startovalo přes 100 plavců a necelá stovka žen. V mužské kategorii vybojoval stříbrnou pozici Filip Chrápavý, který doplaval v čase 1:03:26.

Všem našim plavcům gratulujeme a děkujeme za hojnou účast, která snad bude pokračovat i případně na dalších závodech!