fbpx

Kometa Brno se úspěšně představila v 1. kole MČR družstev v plavání

V sobotu 12. ledna 2019 se uskutečnilo na brněnském 25-ti metrovém bazénu na Lesné první kolo Mistrovství ČR družstev v plavání 2019. Muži Komety Brno vstupují do týmové soutěže opět jako obhájci prvenství a ženy brněnské Komety obhajují loňské bronzové pozice. Do prvního kola, které bylo pro drtivou většinu plavců prvním závodem, nasadila brněnská Kometa šest kompletních družstev (tři mužské a tři ženské). Soupeřem Komety byla družstva Univerzity Brno, Blanska, Krokodýla Brno a Hodonína.

Mužské A-družstvo si v pohodě zajistilo první místo a to celkovým bodovým součtem 16 727 bodů. Postup do semifinále MČR družstev by naše A-družstvo nemělo jistě minout. Ženské A-družstvo také triumfovalo a to díky součtu bodů 14 909. I zde bude postup do semifinálového kola naprostou jistotou. Do semifinále by mělo proklouznout i mužské B družstvo, které skončilo druhé a získalo 14 117 bodů, což je mnohem více než minulý rok. Ženské B družstvo skončilo třetí celkovým ziskem 12 455 bodů a uvidíme, zda se podaří postoupit do semifinále i tomuto družstvu. Žákovské družstvo (SKP Kometa Brno) obsadilo mezi muži 6. místo (9 280 bodů) a žačky (SKP Kometa Brno) obsadily mezi ženami 4. místo (11 307 bodů).

Vše se rozhodne do začátku února, kdy budou odplavány všechna první kola v různých regionech celé ČR. Do semifinále, které se uskuteční již v polovině února, postoupí 24 nejlepších družstev. Do posledního kola a tedy do finále MČR družstev postoupí z tohoto semifinále osm nejlepších družstev, které si to v březnu rozdají o ty nejcennější příčky. Finále MČR družstev v plavání se letos uskuteční v domácím prostředí na bazéně za Lužánkami.

Tradiční výpis výsledků naleznete na našich stránkách v sekci výsledky.