fbpx

Jarní městský přebor žactvaV sobotu 24. 3. jsme se zúčastnili Jarního městského přeboru žactva, kde závodily děti ročníku 2006 až 2009. Závody se konaly na 25m bazéně na Lesné. Pro mnohé děti byly závody další zkouškou, co nového se s trenéry naučily a v čem se zdokonalily. Děti si vyzkoušely tratě, který doposud plavaly jen na tréninku a do tohoto dne je nikdy neplavaly “na ostro” v závodě”.

Děti si nejvíce zkoušely delší a náročnější tratě a to 200m VZ, 200m Z nebo 200m P.

Nejvíce se dařilo Adamovi Řiháčkovi, který si vyplaval 4 krásná 1.místa a 3 osobní rekordy,  Romanovi Hlávkovi, který si taktéž vyplaval 4 krásná 1.místa a osobní rekordy. Dále Lukáš Gregr, který si odnesl od každé medaile jednu. Dařilo se i bratrům Winterovým Šimonovi a Filipovi, kteří si zaplavali krásné osobáky a z bazénu vylovili krásná umístění a to všechny na prvních 3 místech.

Nemůžeme zapomenout ani na holky, kterým se na závodech také velmi dařilo. Stejně jako klukům Winterovým se dařilo sestrám Křepelkovým Natálii a Adéle. Natálka obsadila  jedno 1.místo a tři 2.místa, z toho krásné 3 osobní rekordy. Sestra Adéla si vyplavala jedno 1.místo, jedno 2.místo a tři 3.místa, z toho také 3 osobní rekordy. Dařilo se i Pavlíně Dobešové, která si vylovila z bazénu všechna medailová umístění a to dvakrát 1.místo, dvakrát 2.místo a nečekaně dvakrát 3.místo. Barboře Dokoupilové se také dařilo a odnesla si 2 krásné osobní rekordy, dvě 1.místa a dvě 2.místa. Také Valerie Vlková si odnesla krásná umístění čtyřikrát 1.místo, jedenkrát obsadila 2.místo a jedenkrát 3.místo. I na těchto závodech se plavaly štafety a my jsme jich opět poskládali velkou spoustu. Obsadili jsme čtyřikrát 3.místo, čtyřikrát 2.místo a dvakrát 1.místo.

Závodů se zúčastnilo dohromady 52 dětí, které si v individuálních závodech vybojovaly celkem 38 medailí (z toho 14 zlatých, 8 stříbrných a 16 bronzových.)

I na těchto závodech byl hlavním fotografem p. Říháček, děkujeme za pěkné fotky. Chtěla bych poděkovat celému trenérskému týmu (Honza Stuchlík, Stanislav Winkler, Jana Nálezková) za trpělivost a velmi dobře odvedenou práci na trénincích, protože děti se pořád pěkně zlepšují.

Kateřina Vágnerová