fbpx

Janíčková čtyřikrát vítězně na Slovakia Swimming Cupu

Na tradiční Slovakia Swimming Cup (1. – 3. 11. 2019) vyrazila malá výprava Komety Brno s cílem zaplavat kvalitní časy směrem osobním rekordům nebo k případným limitům na ME v krátkém bazénu.

Netradičně se tento mezinárodní závod pořádaným Slovenskou plaveckou federací konal v Maďarsku a to v nedalekém městě Gyoru, který poskytl kvalitní zázemí pro tento podnik (můžeme opět Maďarsku tiše závidět plaveckou infrastrukturu). Celkem se závodů zúčastnilo 343 plavců z 48 klubů a 6 zemí (ČR, Slovensko, Rakousko, Malta, Maďarsko, Polsko). Třídenní závod probíhal v klasickém režimu ranní rozplavby a odpolední finálový blok (finále A+B).

Z našich se nejvíce dařilo Barboře Janíčkové, která se po zdravotních problémech opět vrací do plavecké pohody a v Maďarsku se jí podařilo zvítězit celkem ve čtyřech závodech – 50 motýlek, 100 motýlek, 50 znak, 100 znak. K tomu přidala i bronz na krátké polohovce a všechny její časy měly vysokou hodnotu. Bohužel k tvrdým limitům na ME to zatím nestačí.

Mezi muži si nejlépe vedl Filip Chrápavý, který jel do Maďarska pro limit na ME v jeho hlavní disciplíně 200 prsa. Bohužel i přes velkou snahu se to nepodařilo a to i přes zlepšení jeho říjnového výkonu z Českého poháru v Plzni. Filip získal 2x stříbro (200 prsa, 200 polohový závod) a jeden bronz (100 prsa). Další členové výpravy Karel Hána, Tomáš Masaryk nebo Marika Surová se přiblížili ke svým osobním rekordům nebo výrazně prolomili hranici svých osobních maxim.

Naše členka Sabína Kupčová plavající na Slovensku v barvách svého slovenského klubu překonala na těchto závodech slovenský juniorský rekord na 200m polohový závod a splnila tak slovenský B limit na Mistrovství Evropy. Gratulujeme.

Výpis z výsledků naleznete na našich webových stránkách v sekci Výsledky

Jiří Vlček

vedoucí výpravy