fbpx

SGLD o nás

Plavání na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka (Botanická 70, Brno) je v současnosti kmenovým sportem v šestiletém studijním cyklu. Věkové rozmezí studentů je 15 – 19 let.

Od roku 1983 (tedy od samotného vzniku dříve Sportovní školy) se postupně podařilo vybudovat efektivní systém přípravy plavců na úrovni vrcholového sportu. Výhodou tohoto systému je sladění tréninkové přípravy se studiem, časově nenáročné přesuny na sportoviště ve většině případech zajištěné vlastním školním autobusem, možnost ubytování mimobrněnských plavců na internátě přímo v budově školy a kvalitní stravování (až 5x denně) v přidružené jídelně.

Mezi další přednosti SGLD patří profesionální trenérské zabezpečení, program výuky dle vlastního vzdělávacího programu (v rámci kterého funguje systém podpory pro české reprezentanty), a úzká spolupráce s vedením KPSP Kometa Brno – dlouhodobě nejúspěšnějším českým plaveckým klubem.

Tréninková příprava probíhá na 25m i 50m bazéně, v prostorách školní tělocvičny a sportovní haly. Dále využíváme zařízení posiloven podle momentálních možností a potřeb. Vedení plavecké sekce úzce spolupracuje s profesními zaměstnanci zajišťující pro plavce ambulantní i dlouhodobou zdravotní péči, psychologické konzultace a regenerační služby. To vše na vysoké úrovni.

Cílem plavecké přípravy na SGLD je komplexní péče o talentované děti, která by měla směřovat, v souladu s přirozeným mentálním i fyzickým vývojem, k rozvoji pohybových schopností a dovedností na úroveň české plavecké špičky. Dlouhodobou prioritou v přípravě je úspěšná prezentace na dorosteneckých resp. juniorských soutěžích: Zimním a Letním mistrovství republiky dorostu, Evropské a Světové olympiádě mládeže a Mistrovství Evropy a světa juniorů.

Více informací naleznete na stránkách SGLD – www.sgldbrno.cz nebo přímo na plavecké sekci www.sgldbrno.cz/plavani.php

Evropského olympijského festivalu (dříve Družby) se v minulosti zúčastnili:
Bronislava Žedková (1986), Radek Klimeš (1986, 1987), Alena Rüflerová (1987), Hana Černá (1987), Aleš Cenek (1987), Roman Havrlant (1990), Petr Kratochvíl (1991), Martin Wagner (1991), Miroslava Šimonová (1993), Jaroslav Musil (1997), Hana Lefnerová (Světové hry mládeže – 1998, 1999), Martin Škacha (1999), Silvie Rybářová (1999), Lenka Štrbová (1999), Petr Durna (1999), Jakub Carda (2001), Ondřej Kelbl (2003), David Novotný (2005), Lukáš Grábl (2007), Jakub Kočař (2009), Rostislav Kubický (2009), Jakub Tobiáš (2011), Marek Osina (2013, 2015)

Mistrovství Evropy juniorů se v minulosti zúčastnili:
Hana Černá (1988, 1989), Petra Dufková (1990), Dana Chalupová (1989, 1990), Yvetta Hlaváčová (1990), Jana Kolaříková (1991), Roman Havrlant (1991, 1992), Martin Wagner (1992), Petr Kratochvíl (1992, 1993), Petra Térová (1992, 1993), Radka Nechmačová (1993), Miroslava Šimonová (1994), Vítězslav Budňák (1997), Martin Šeránek (1999), Martin Škacha (2000, 2001), Silvie Rybářová (2000, 2001), Jakub Carda (2002, 2003), Klára Václavíková (2003), Michal Beneš (2005), Ondřej Kelbl (2005, 2006), Jakub Schwarz (2006), Magda Okurková (2007), Lukáš Grábl (2009), Jan Štábl (2009), Jan Švehla (2009), Aneta Pláteníková (2009), Pavlína Dočkalová (2009), Filip Špinar (2009), Jakub Kočař (2011, 2012), Jakub Ševčík (2011, 2012), Matěj Vobořil (2011), Rostislav Kubický (2011), Ján Kútnik (2011 – DP), Monika Štěpánová (2012, 2013), Marek Osina (2015,2016), Sabína Kupčová (2019), Lucie Zubalíková (2019 – DP), Tomáš Peciar (2019 – DP)

Mistrovství světa juniorů se v minulosti zúčastnili:
Jakub Kočař (2011), Jakub Švečík (2011), Monika Štěpánová (2013), Marek Osina (2015), Sabína Kupčová (2019)

Studenti Sportovního gymnázia (dříve SŠ), kteří se dále zúčastnili ME, MS nebo OH:
Hana Černá – Netrefová, Petra Térová, Martin Wagner, Petr Kratochvíl, Petra Dufková, Roman Havrlant, Radka Nechmačová, Martin Škacha, Silvie Rybářová, Klára Václavíková, Martin Verner, Jakub Kočař, Monika Štěpánová, Marek Osina, Rostislav Kubický, Sabína Kupčová, Tomáš Peciar

Na úspěších výše zmíněných plavců měli podíl tito trenéři (v období):
Ing. Josef Nalezený (1983 – 2009), Mgr. Michal Šindelář (1983 – 1991), Mgr. Zdeněk Tobiáš (1984 – 1985), Mgr. Hana Podhorská (1985 – 1990), Mgr. Lenka Korcinová (1985 – 1992), Pavel Hübel (1986 – 2001), Mgr. Tomáš Roztočil (1987 – 1991), Zdeněk Beran (1988 – 1989), Ondřej Butor (1989 – 1993), Drahomíra Karásková (1990 – 2010), Radek Vostrejž (1991 – 1994), Silvie Bezděková (1992 – 1998), Mgr. Radek Klimeš (1996 – 2007), Mgr. Marika Tobiášová (1998 – 2018), Mgr. Roman Havrlant (2000 – 2020), Bc. Jiří Vlček (2011 – 2020). Mgr. Petr Vodák (2007 – ~), Mgr. Radek Švaňhal (2020 – ~), Mgr. Martin Verner (2020 – ~)

Trenéři:
Petr Vodák petr.vodak@czechswimming.cz
vedoucí trenér
Martin Verner ferda80@centrum.cz
Radek Švaňhal rade.svanhal@czechswimming.cz
Ročenka za rok 2019 SKP a KPSP Kometa Brno

Ročenka za rok 2019 SKP a KPSP Kometa Brno

Milí členové, sportovci, trenéři, rodiče, příznivci a podporovatelé našeho klubu, jako každým rokem se k Vám dostává pravidelná ročenka našeho Klubu plaveckých sportů policie Kometa Brno a Sportovního klubu Policie Kometa Brno za rok 2019. Ročenku pro rok 2019 i kvůli...

pokračovat ve čtení

jarní příměstský tábor brno