fbpx

V roce 2017 jsme zaznamenali ukončení šestileté zlaté éry dálkoplaveckého týmu Komety(KomBr) a sestup na třetí příčku v soutěži družstev ČP v DP 2017. Toto umístění je třeba hodnotit s ohledem na počet závodníků (17 – tj. nejméně od roku 2006), kteří za Kometu v sezóně 2017 plavali jako veliký úspěch a všem , kteří se na tomto podíleli patří velké díky a uznání. Tahouny družstva byli jako v letech minulých Víťa Ingeduld, Petra Šťastná, Romana Čížková, Lucie Zubalíková, dále nelze opomenout výkony Jirky Grabovského, Kristýny Hruškové, Richarda Kamase, Anny Pavlíčkové, svými starty pomohli Štěpán Kučera, Jakub Říha, Nikola Čtvrtníčková, Eliška Novotná, Pavel Klok, Hedvika Mikulíková, Marek Peringer, Eliška Hracká a Ján Kútnik.

Velké uznání patří rovněž kvartetu plavců-starších žáků plavajících pod „značkou“  SkpKB, kteří v soutěži družstev skončili na 17.místě (z 68 klubů bodujících v sezóně 2017). V celkovém bodování ČP se umístili následovně :  roč. 2004 – 4. Matěj Máša;  1. Dominika Čížková, 2. Adéla Bařinová; roč. 2005 – 2. David Richter. Jejich zlatým hřebem sezóny se stal závod MČR štafet, kde získali zlatou medali v kategorii žactva a dokázali porazit favorizovanou žákovskou štafetu ze Slávie Plzeň a v OPEN kategorii skončila táto štafeta na vynikajícím 8.místě z 31 startujících štafet.

 

VÝSLEDKOVÁ ČÁST :
MČR Praha Podolí (50m bazén)
Ml.žáci 2005 3. David Richter
St.žačky 2004 3. Dominika Čížková
St.žáci 2004 MS (2.) Matěj Máša
Kadeti 2002 2. Jiří Grabovski
Kadetky 2002 1. Lucie Zubalíková
Kadetky 2003 1. Hedvika Mikulíková
2. Kristýna Hrušková
Ženy 5. Petra Šťastná
14. Anna Pavlíčková
Ml.dorostenky 4. Anna Pavlíčková
Muži 3. Vít Ingeduld
4. Jakub Tobiáš
MČR 10 km Seč (přehrada)
Muži 2. Vít Ingeduld
Ženy 7. Petra Šťastná
12. Anna Pavlíčková
14. Romana Čížková
Ml.dorostenky 3. Anna Pavlíčková
4. Romana Čížková
MČR žactva Opava (Stříbrné jezero)
St. Žáci 2004 2. Matěj Máša
St. Žáci 2005 2. David Richter
St.žačky 2004 2. Dominika Čížková
4. Adéla Bařinová
MČR Račice (veslařský kanál)
5km
Muži 3. Vít Ingeduld
22. Pavel Klok
31. Jakub Říha
St.dorostenci 8. Pavel Klok
Kadeti 2002 2. Jiří Grabovski
Kadeti 2003 3. Marek Peringer
Ženy 10. Anna Pavlíčková
21. Nikola Čtvrtníčková
22. Eliška Novotná
Ml.dorostenky 4. Anna Pavlíčková
Kadetky 2002 1. Lucie Zubalíková
Kadetky 2003 3. Kristýna Hrušková
9. Hedvika Mikulíková
Štafeta 4×2 km OPEN 2. KomBr A (Kamas, Šťastná,Zubalíková,Ingeduld)
6. KomBr B (Grabovski, Hrušková Kr., Pavlíčková, Říha)
8. SkpKB (Máša, Bařinová, Richter, D. Čížková)
10. KomBr C (Klok, Mikulíková, Peringer, R. Čížková)
Štafeta 4x2km žactvo 1. SkpKB (Máša, Bařinová, Richter, D. Čížková)
20 km
Muži 2. Vít Ingeduld
5. Richard Kamas
Masters E 1. Richard Kamas
Ženy 2. Petra Šťastná
7. Romana Čížková
Ml.dorostenky 2. Romana Čížková
EP Barcelona 10km 15. Vít Ingeduld
(moře – přístav)
MS Balaton
5km 41. Vít Ingeduld
10km 46. Vít Ingeduld
EP Bracciano (jezero)
10km
muži 14. Vít Ingeduld
ženy 11. Lucie Zubalíková
5km
muži 8. Vít Ingeduld
ženy 15. Lucie Zubalíková
SP China 10km FINA HOSA 10 km Marathon Swimming World Cup 2017 (moře)
ženy 19. Alena Benešová
SP Honkong 10km FINA HOSA 10 km Marathon Swimming World Cup 2017 (moře)
ženy 30. Alena Benešová
ČP DP – Celková pořadí
Muži 2. Vít Ingeduld
St.dorostenci 7. Štěpán Kučera
Ženy 2. Petra Šťastná
6. Romana Čížková
St.dorostenky 3. Alena Benešová
6. Nikola Čtvrtníčková
Ml.dorostenky 2. Romana Čížková
4. Anna Pavlíčková
Kadeti abs. 1. Jiří Grabovski
Kadeti 2002 1. Jiří Grabovski
Kadetky abs. 1. Lucie Zubalíková
9. Kristýna Hrušková
Kadetky 2002 1. Lucie Zubalíková
Kadetky 2003 5. Kristýna Hrušková
10. Kristýna Mikulíková
St.žáci abs. 5. David Richter
6. Matěj Máša
St.žáci 2004 4. Matěj Máša
St.žáci 2005 2. David Richter
St.žačky abs. 1.Dominika Čížková
7. Adéla Bařinová
St.žačky 2004 1.Dominika Čížková
2. Adéla Bařinová

Družstva   1. Bohemians Praha 13129,5, 2. Fides Brno 12097,1, 3. KomBr 8210,1, … 17. SkpBr 1660,9

jarní příměstský tábor brno