fbpx

Situace v ČR se stále nelepší, proto si pro vás naši trenéři připravili na nadcházející dny soutěž. Jako inspirace sloužila podobná soutěž z KPS Ostrava, takže i náš klub se připojuje. Hlavním mottem, ale není soutěžit, ale především se udržet v kondici nebo v pohybu. I přes náročné podmínky to jde zvládnout. V rámci motivace lze použít citát našeho nejlepšího hokejisty všech dob Jaromíra Jágra – „V těžších podmínkách vyrůstají lepší hráči, lepší lidé.“

Soutěž startuje od dnešního dne 17. 3. 2020 a bude trvat do odvolání. Soutěže se mohou zúčastnit jak všichni – mladí i starší sportovci, tak jejich rodiče a sourozenci. Výkony si zapisujte do tabulky (posílejte svým trenérům), kterou si můžete stáhnout na tomto odkazu – TABULKA 

My trenéři, půjdeme samozřejmě příkladem! Kdo zvládne víc než jeho trenér/ka? Stáhnout si můžete i kompletní přehled cviků na tomto odkazu – Cviky a koeficienty (je podobný jako obrázek níže)

Mezi další možnosti je tahání gumy doma nebo v domácích podmínkách. Příklad (u motýlku a prsou počet opakování vydělte dvěma):

400m Kraul. 240-300 záběrů gumy zlehka – odpočinek 1 minuta
4×50 zrychlovaně – 4 x 30-37 záběrů gumy zrychlovat – po každé odpočinek 30 sekund
10×100  – 10 x 60-70 záběrů s větším odporem (odstup od zakotveni gum = větší odpor) – odpočinek po každé 1 minuta
6×50 max – 6 x 70-75 záběrů snažit se o co největší odpor a největší rychlost – odpočinek po každé 1 minuta

Samozřejmě připojujeme i další možnosti jako jóga pro plavce – sestavená speciálně pro naše sportovní zaměření od základů až po náročnější včetně videí (upozornění je to v angličtině)

ODKAZ: http://www.swimmingspecificyoga.com/online-yoga-classes-for-swimmers.html

Pokud se chcete podělit o Vaše aktivity, můžete zasílat na naše sociální média (Facebook, Instagram, Twitter nebo Youtube).