fbpx

Česká plavecká špička startovala od čtvrtka 8. dubna do neděle 11. dubna na mítinku Swim Open ve švédském Stockholmu. Samozřejmě zde nechyběli i zástupci našeho klubu Filip Chrápavý a Matěj Zábojník.

Skvělé výkony předvedli ve své hlavní disciplíně na 200 metrů prsa. Filip Chrápavý s Matějem Zábojníkem dokázali překonat 20 let platný český rekord Daniela Málka 2:13.19, který zaplaval na MS ve Fukuoce 2001. Novým českým rekordmanem je Filip Chrápavý výkonem 2:12.51 a zkompletoval tak své rekordy na dlouhém i krátkém bazénu na 200 metrů prsa. Za svůj čas bral ve Stockholmu 5. místo a také A limit pro mistrovství Evropy. Matěj Zábojník se rovněž dostal pod výkon Daniela Málka a časem 2:12.85 obsadil 7. příčku, kterým dosáhl na B limit pro evropský šampionát. Oba dva se tak mohou chystat na květnový evropský šampionát.

Další osobní rekordy získali i na poloviční trati 100 metrů prsa, kdy Filip časem 1:01,95 zaostal za českým rekordem jen půl sekundy a Matějův čas byl na hranici 1:02.

Ve švédském se také ve slovenských barvách objevil také další “Komeťák” Tomáš Peciar, který pronikl několikrát do finálových bojů i přes jeho náročný program.

Gratulujeme všem k výkonům a kompletní výsledky naleznete v sekci Výsledky.