fbpx
Cena brněnského draka 2019V sobotu 6. dubna 2019 se konal na plaveckém stadionu Za Lužánkami (50m) mezinárodní závod Cena brněnského draka 2019. Tradiční závod v dubnovém termínu se konal již po pětadvacáté a do Brna se sjela velice kvalitní konkurence (přes 340 plavců z oddílů z ČR a Slovenska). Náš klub měl tradičně největší zastoupení a to 49 plavců napříč všemi věkovými kategoriemi – závod je určen pro žactvo (2005 – 2007) a dorost (2001-2004).

Hlavním závodem byl kraulový čtyřboj, který se skládal z tratí 50, 100, 200 a 400 metrů vlný způsob. Celkově můžeme hodnotit vystoupení našich plavců jako povedené a to nejen z pohledu na stupně vítězů, ale mnoho z nich si vytvořilo řadu osobních rekordů. Nejúspěšnějším Komeťákem se stala Clementina Fraňková, které se podařilo vyhrát všechny své závody (50, 100 a 200 P, 200 PZ).

Mezi dalšími medailisty byla tato jména:

SUROVÁ Marika 2x 1. místo na 50 a 100 Z, 2. místo na 50 M

HÝBL Denis 2. místo na 100 VZ a 3. místo 50 VZ

KLOK Markijan 2x 1. místo na 50 a 100 VZ, 3. místo na 200 VZ

MARICIÁNOVÁ Hana 2. místo na 50 VZ, 2x 3. místo na 100 a 200 VZ

MASARYK Tomáš 2. místo na 50 VZ, 3. místo na 100, 200 a 400 VZ

PERINGER Marek 1. místo na 400 VZ a 200 VZ, 2. místo na 100 VZ a 3. místo na 50 VZ

SEDLÁČKOVÁ Aneta 1. na 200 M

PAVLÍČKOVÁ Anna 2x 1. místo na 50 a 200 VZ, 2x 2. místo na 100 a 400 VZ

ČÍŽKOVÁ Dominika 2. místo na 100 M

MOLIŠ Martin 3. místo na 200 VZ

VARMUŽOVÁ Lucie 2. místo na 100 Z, 2. místo 200 Z

SCHMID Franziska 3. místo na 200 M, 3. místo 100 M

MÁTLOVÁ Adéla 3. místo na 200 P

FÖLKLOVÁ Markéta 3. místo na 50 Z

Výsledky kraulového čtyřboje (medailové pozice)

ročník 2005    muži    3. Martin Moliš

ročník 2004    muži    1. Marek Peringer

2. Markijan Klok

ročník 2002    muži    2. Tomáš Masaryk

3. Denis Hýbl

ročník 2001    ženy     1. Anna Pavlíčková

Kompletní výpis výsledků i s časy naleznete na tradičním místě v záložce Výsledky na našem webu.

Vedoucí akce Jiří Vlček

jarní příměstský tábor brno