fbpx

V sobotu 15.12.2018 se naši mladší plavci zúčastnili posledních závodů v tomto roce –  BrnoCup. Tyto závody se konaly na bazénu TJ Tesla v Brně a zúčastnilo se jich 38 dětí.

Po rozplavání následoval OPEN závod na 100PZ, kde plavali i starší ročníky. Pro děti to byla jistá inspirace, když viděli rychlost a techniku plavců. Po tomto závodu již začali disciplíny na 50 a 25metrů.Spousta dětí si zaplavala osobní rekordy a zlepšila dosavadní časy. Vítězové získávali perníkové medaile, které byly ihned zlikvidovány :D. Mezi nejlepšími plavci, kteří se nejčastěji umisťovali patřili:  Roman Hlávka (5x 1.místo)Albert Hynek (3x 1.místo, 1x 2.místo)Ema Zatloukalová (3x 1.místo, 1x 3.místo)Sára Zatloukalová (2x 1.místo), Barbora Dokoupilová (1x 1.místo, 2x 2.místo)Martin Sponer (1x 2.místo, 2x 3.místo). Celkově děti získaly 25 medailí v individuálních startech.Odpolední program začal štafetami, kde si děti vedly velmi dobře. Bohužel to, ale v nabité konkurenci starších plavců na medailové umístění nestačilo. I přesto dokázala štafeta „A“ vybojovat 5.místo a získat dort. Štafeta „B“ obsadila 13. místo.

Závody hodnotím velmi kladně. Panovala zde příjemná vánoční atmosféra, děti fandily a podporovali své kolegy. Věřím, že si děti poslednzávody v zimní sezóně pořádně užily a po novém roce se budou těšit a připravovat na novou sezónu ?.

Velké díky patří panu Řiháčkovi za krásné fotky ze závodů. Trenérům za zimní přípravu dětí na závody a  dětem za účast na závodech.

Tereza Hojgrová