fbpx

V neděli 8. 4. jsme se poprvé zúčastnili závodu Brněnská šipka. Na těchto závodech byl hlavním závodem 100m PZ. Neplavaly ho všechny děti, jen ty, které se nominovaly. Nominovali se jenom 4 nejlepší závodníci v kategorii B a C a to součtem umístění, respektive bodů za umístění, v jednotlivých disciplínách. Nejvíce se dařilo a závod si vyplaval v ročníku 2009 Oliver Hynek, který se umístil 2x na 1. místě, 1x na 2. místě a 1x na 3. místě, závod na 100m PZ vyhrál a odnesl si zlatý pohár. V kategorii ročníku 2008 se dařilo Filipu Zatloukalovi a Šimonu Melicharovi. Filip si vyplaval 2x 2. místo a 1x 3. místo a na 100m PZ obsadil 2. místo a také si odnesl pohár. Šimon Melichar si vyplaval 1x 2. místo a 2x 4. místo a na body se také dostal do finálové čtverky a vyplaval si na 100m PZ 3. místo. Mezi nejmladší závodníky patřil Albert Hynek a z bazénu si vylovil 3x 1. místo a 1x 2. místo. Vojta Duraja si vyplaval 1x 2. místo.

Mezi děvčaty se nejvíce dařilo Natálii Křepelkové, která si vyplavala 1x 1. místo, 2x 2. místo a 1x  3. místo, čímž se dostala do finále na 100m PZ a mezi ročníky 2009 si vyplavala 2. místo a odnesla si stříbrný pohár. Dařilo se i Sofii Mašové, která si odnesla 2 bronzové medaile. Petře Dobešové, která se umístila 2x 3., tyto výkony stačily na finále 100m PZ v ročníku 2008 a vyplavala si krásné 3. místo a odnesla si bronzový pohár. Mezi mladšími se dařilo Emě Zatloukalové, která se umístila 2x na 2. místě a 1x a mezi nejmladšími finalisty na 100PZ si vyplavala zlatý pohár. Mezi nejmladšími zúčastněnými závodnicemi v kategorii D, zazářila Simona Václavíková, která byla 3x stříbrná a 1x bronzová.

I na těchto závodech se plavala štafeta, ve které naši závodníci zvítězili a odnesli si čokoládový dort. Druhý dort si děti společně vyplavaly za nejvyšší bodový výkon.

Chtěla bych poděkovat Peti Dokoupilové, která své nejmladší plavce dobře připravila.  Také Honzovi Stuchlíkovi, jehož děti plavaly tento víkend dvoje velké závody a zvlášť děkuji za fotodokumentaci.

Za trenérský tým Kateřina Vágnerová