fbpx

Brněnská šipka

V neděli 7. 4. jsme sepodruhé zúčastnili závodu Brněnská šipka, pořádané plaveckým klubem Brno.

Hlavním závodem těchto závodů je 100PZ a neplavou ho všechny děti, ale jen 4 v každé ročníku. Finalisté musí nasbírat co nejvíce bodů na tratích 50m ve všech čtyřech plaveckých způsobech. Mezi kluky se v ročníku 2009 podařilo dostat do finále hned dvěma plavcům z Komety Brno a to Adamu Řiháčkovi, který nakonec tento závod vyhrál a odnesl si zlatý pohár a Oliveru Hynkovi, který dohmátl hned za Adamem a odnesl si stříbrný pohár. U holek ročníku 2009 se povedlo probojovat do finále Lucii Nečasové, která si nakonec odnesla bronzový pohár.

V ročníku 2010 se mezi kluky dostal Eduard Kahle a ve finálovém závodě si vyplaval stříbrný pohár. U holek se v téže ročníku povedlo do finále dostat Emě Zatloukalové, která si nakonec vybojovala stříbrný pohár.

I v ročníku 2011 jsme měli ve finále na 100PZ zastoupení jak mezi kluky tak i mezi holkami. Mezi čtveřici kluků se dostal Albert Hynek a odnesl si zlatý pohár pro vítěze a ne jinak tomu bylo i mezi holkami kde si zlatý pohár po vypjatém finiši odnesla Simona Václavíková.

Dětí se Brněnské šipky z Komety Brno účastnilo 19 a všechny podaly krásné výkony za což si nakonec odnesli dort za nejvyšší bodový výkon.

Všem dětem gratulujeme ke krásným výsledkům.

Za trenérský tým Jan Stuchlík