fbpx

Tradiční plavecký mítink pod Krkonošemi, který se konal uplynulý víkend ( 3. – 4. října 2020 ) v krytém trutnovském bazénu, probíhal letos trochu netradičně. S ohledem na aktuální situaci spojenou s řadou omezení kvůli Covidu probíhal závod bez účasti obecenstva z řad veřejnosti. To se však na kvalitě závodu rozhodně neprojevilo. VCMT se účastnilo celkem 255 plavců z 27 českých a 2 polských plaveckých klubů. Klub Kometa Brno reprezentovalo 37 závodníků.

“Jsme spokojení, drtivá většina našich závodníků plavala v osobních rekordech. Získali jsme hodně medailí, všichni plavali opravdu dobře,” hodnotí výkony klubových plavců trenér Tomáš Doubrava.
Tomu, že byli plavci Komety opravdu v skvělé formě odpovídá i počet medailí, které si z Velké ceny města Trutnov přivezli: 9 zlatých, 16 stříbrných a 8 bronzových.

“Vyhráli jsme i mezi oddíly. Získali jsme nejvyšší počet bodů a po 6 leté přestávce jsme se opět stali vítězem v soutěži družstev. Hodnotíme to jako velmi povedené závody,” dodává spokojeně Tomáš Doubrava.
Muži Komety ve složení Matěj MÁŠA, Karel HÁNA, Ondřej ŠVÉDA a Markijan KLOK vyhráli závod štafet 4X50 m volný způsob. Ženský tým ve složení Hana MARCIÁNOVÁ, Marika SUROVÁ, Lucka ZUBALÍKOVÁ a Sabina KUPČOVÁ si v této disciplíně doplavaly pro stříbro.

V bodovém hodnocení výkonů jednotlivců se nejlépe umístila z našich plavců Sabina KUPČOVÁ, které skončila na 3. místě s 689 body, které získala a v závodě na 200 VZ.
Lucie ZUBALÍKOVÁ v stejné disciplíně získala 681 bodů a v celkovém hodnocení skončila na 4. místě.

Z našich mladších plavců se nejlépe vedlo Clementině FRAŇKOVÉ (2005), která získala 2 zlaté a 2 stříbrné medaile a Martinovi MOLIŠOVI (2006), který vybojoval 4 stříbrné medaile.

Všem našim plavcům děkujeme a gratulujeme.