fbpx

V neděli 23. ledna 2022 se uskutečnilo 1. kolo Mistrovství ČR družstev – Jihomoravský kraj, kde se představily i naše družstva (KPSP Kometa Brno muži A, B a ženy A, B, SKP Kometa Brno muži a ženy).

Pro všechny naše plavce to bylo první závodní měření v novém roce. Navzdory problémům se sestavami způsobené z velké části nařízenou karanténou pro některé naše plavce se nakonec podařilo A-týmu mužů zvítězit s velkým náskokem (17 552 bodů). To stejné se podařilo i A-týmu žen (15 872 bodů). obsadit.

Oslabený mužský B-tým vyplaval třetí místo 13 236 i přes neobsazení jedné disciplíny. Velmi mladý žákovský tým SKP pak obsadil 7. místo. U žen pak mladý žákovský tým SKP obsadil hezké 3. místo součtem bodů 11 251 bodů. Ženský tým B bojoval s vysokou absencí a obsadil 5. místo.

Postup do semifinálového kola by neměl minout naše A-týmy a uvidíme, zda se podaří postoupit i dalším našim týmům do další fáze, která by se měla uskutečnit na konci února. Gratulujeme všem za předvedené výkony.

Aktualizace:

Nakonec bylo semifinále zrušeno a bude se plavat jen finále MČR družstev I. a II. ligy přímo z výsledků prvního kola. Jihomoravský plavecký svaz uspořádá znovu 1. kolo 19. února. Naše A-týmy se již účastnit nebudou vzhledem k velkému bodovému zisku, který by měl na postup do finále I. ligy MČR družstev stačit.